Informace o nás

PSI

Psi žijí výhradně přítomností. Jsou přívalová vlna emocí, a každá z nich je varianta lásky.

 

Chovatelská stanice MAGIC SNOWFLAKE vznikla v roce 2009. Fenku Cerryen Lady Castagnaru jsme si dovezli v červnu roku 2008. Ladynka si získala celou naší rodinu během pár minut a současně se stala základem našeho chovu. V 7 měsících vyhrála zkoušky OVVR, splnila na výbornou několich národních i mezinárodní výstav a v roce nám výsledky RTG kyční s velkým očekáváním dopadly HD i  ED 0/0. Tím se Ladynka stala velmi kvalitní chovnou fenečkou, ale i přesto slouží hlavně jako mazel celé rodiny :)

V roce 2009 nám Ladynka dala 7 nádherných štěňátek. Tatínkem se stal italský pejsek Pinkerly Quien Sabe. Všem štěňátkům jsme vybraly ty nejlepší páníčky a věříme, že je budeme potkávat na výstavách i zkouškách.

Další štěňátka plánujeme v roce 2012 

Další činností kterou se věnuji je výcvik psů. Externě dojíždím za několika pejsky a učím páníčky jak své miláčky správně vychovata a pomáhám  jim řešit  problémy které s nimi mají. Doma máme na výcvik roční fenečku Ajšu, která je neuvěřitelná divoška, ale současně moc milá fenečka. Věříme, že jejímu páníčkovi bude dobrou společnicí :)

 

Jestli si myslíte, že psi neumějí počítat, zkuste si dát do kapsi tři psí sušenky a pak z nich dát Ladynce jenom dvě.

KONĚ

Miluješ-li koně, je to doživotně. Je to nemoc, na kterou není žádný lék.

U koní jsem asi od 12 let. Jezdit jsem, ale začala až před pěti lety, kdy jsem si koupila svého prvního koně. Koně jsem měla ustájené ve více stájích, ale na začátku roku 2011 jsme se rozhodli, že doma postavíme malou stáj. Stavba byla velmi náročná, ale s pomocí přátel se nám to podařilo a 1.5. jsem domů nastěhovala 5 letou klisnu Chiquitu. Kůň je ale stádové zvíře, takže bylo jasné, že nezůstane dlouho sama. 1.6. jsme tedy dovezli 11 letou kobylku Bellu. Mít koně doma byl můj životní sen, a i když je to velmi náročné, ani každodenní raní vstávání mě neodradí. Starám se o koně s láskou a oni mi to každodenně vracejí, už tím, když mě ráno vítá jejich řechtání když přídu do stáje. 

 

Že mi je můj kůň nejmilejší říkáš ty, člověče, že je hřích. Kůň mi zůstal v bouři věrný, člověk ani ve větru.

 

V roce 2009 a 2010 jsem se účastnila závodů v parkurech a ve všestrannosti. Při závodech se nám povedlo spousta hezkých umístění, ale občas i nějakých nezdarů. Z důvodu stavby stáje se letos na žádné závody nedostaneme, ale věřím že příští rok se zase na kolbiště vrátím :)

 

Hoďte své srdce přes překážku a váš kůň ho bude následovat.